Yalova Src, Yalova Psikoteknik 
0538 956 66 87 info@yalovasrc.com

SRC 5 BELGESÄ°


SRC 5 Belgesi

SRC 5 Belgesi tehlikeli madde taşımacılığı yapacak sürücülere verilen belgedir. SRC 5 Belgesi alabilmeniz için SRC 3 Belgesi veya SRC 4 Belgelerinden en az birine sahip olmanız gerekmektedir. Tehlikeli madde taşıyacağınız aracın niteliÄŸine göre de ehliyetinizin bulunmalıdır. Ayrıca herhangi bir suçtan da ceza hükmünüzün bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca SRC 5 Belgesine sahip olabilmek için en az ilkokul mezunu olmanız gerekmektedir. Tehlikeli madde taşımacılığı ile ilgili olan mevzuatında belirttiÄŸi eÄŸitimleri alıp, baÅŸarılı ile tamamlamanız gerekmektedir. 63 yaşından gün almamış olmanızda diÄŸer ÅŸartlar arasında sıralanabilmektedir.

SRC Kanun Hükmü

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereÄŸince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik EÄŸitimi YönetmeliÄŸi” yürürlüÄŸe girdiÄŸinden Araç sahibi olsun veya olmasın, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan bütün ÅŸoförlerin SRC belgesi alma zorunluluÄŸu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları UlaÅŸtırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiÅŸtir.

SRC 5 Belgesi için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (Diploma)
  • 2 Adet FotoÄŸraf
  • Sabıka Kaydı (e-Devlet)

SRC 5 Belgesi için sınav tarihleri;

SRC5 Belgesi için en erken sınav tarihini vermek çok zor çünkü Milli EÄŸitim Bakanlığı tarafından sınavlar düzenlendiÄŸi için Sınav Tarihleri sayfasında bunların detaylarına ulaÅŸabilirsiniz.

SRC 5 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC5 Belgesi için sorumlu olunan dersleri hazırladığımız Ders Programı‘ndan ulaÅŸabilirsiniz.

Sınavsız SRC 5 Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız SRC5 Belgesi almak için ehliyet tarihinizin 23.05.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

SRC 5 Belgesi fiyatı nedir?

SRC5 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öÄŸrenebilirsiniz.

  • SRC5 Belgesi için hizmet verdiÄŸimiz bölgelerimiz; Yalova, Çınarcık, Armutlu, Esenköy, TaÅŸköprü, Altınova, Karamürsel, Gemlik,Orhangazi, YALOVA il ve ilçelerinden bizlere ulaÅŸabilirsiniz.
  • Sınavsız SRC 5 Belgesi fiyatı için Türkiye’nin hemen her yerinden bizlerle iletiÅŸime geçebilirsiniz.

2019 yalovasrc.com All Rights Reserved.