Yalova Src, Yalova Psikoteknik 
0538 956 66 87 info@yalovasrc.com

SRC 3 BELGESÄ°


SRC 3 Belgesi

Uluslararası eÅŸya-kargo taşımacılığı yapan sürücüler SRC 3 Belgesine sahip olmaları gerekmektedir. SRC3 Belgesi alan sürücüler SRC 4 Belgesi almış kabul edilirler. SRC3 belgesi eÄŸitimlerinde daha çok gümrük mevzuatı ve tır mevzuatı derslerine aÄŸrılık verilmektedir.

SRC3 Belgesi Yurtdışı yani Uluslararası eÅŸya-kargo taşımacılığı yapacak olan sürücüler için istenilen Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

SRC3 Belgesi‘ne sahip olan ÅŸoförler Uluslararasında eÅŸya,yük ve kargo taşımacılığı yapabilecekleri gibi SRC 4 Belgesi‘ni kapsayan yurt içinde de aynı ÅŸekilde eÅŸya, yük ve kargo taşımacılığı faaliyetlerinde de bulunabilirler.

SRC Kanun Hükmü

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereÄŸince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik EÄŸitimi YönetmeliÄŸi” yürürlüÄŸe girdiÄŸinden Araç sahibi olsun veya olmasın, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan bütün ÅŸoförlerin SRC belgesi alma zorunluluÄŸu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları UlaÅŸtırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiÅŸtir.

SRC 3 Belgesi için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (Diploma)
  • 2 Adet FotoÄŸraf

SRC 3 Belgesi için sınav tarihleri;

SRC3 Belgesi için en erken sınav tarihini vermek çok zor çünkü Milli EÄŸitim Bakanlığı tarafından sınavlar düzenlendiÄŸi için Sınav Tarihleri sayfasında bunların detaylarına ulaÅŸabilirsiniz.

SRC 3 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC3 Belgesi için sorumlu olunan dersleri hazırladığımız Ders Programı‘ndan ulaÅŸabilirsiniz.

Sınavsız SRC 3 Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız SRC3 Belgesi almak için ehliyet tarihinizin 23.05.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

SRC 3 Belgesi fiyatı nedir?

SRC3 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öÄŸrenebilirsiniz.

  • SRC3 Belgesi için hizmet verdiÄŸimiz bölgelerimiz; Yalova, Çınarcık, Armutlu, Esenköy, TaÅŸköprü, Altınova, Karamürsel, Gemlik,Orhangazi, YALOVA il ve ilçelerinden bizlere ulaÅŸabilirsiniz.
  • Sınavsız SRC 3 Belgesi fiyatı için Türkiye‘nin hemen her yerinden bizlerle iletiÅŸime geçebilirsiniz.

2019 yalovasrc.com All Rights Reserved.