Yalova Src, Yalova Psikoteknik 
0538 956 66 87 info@yalovasrc.com

SRC 4 BELGESÄ°


SRC 4 Belgesi

SRC 4 Belgesi Karayolu Taşıma YönetmeliÄŸi’ne göre B-C-E ve D sınıfı ehliyet sahibi olan sürücülerin yurtiçi eÅŸya-kargo taşımacılığı yapabilmek için almaları gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC Belge türleri arasında sürücü adayları tarafından en fazla tercih edilen belgelerden birisi de hiç ÅŸüphesiz SRC 4 Belgesidir. SRC4 Belgesi ile yük, eÅŸya-kargo taşımacılığı yapılır. Ancak ÅŸunu da unutmamak gerekmektedir; SRC 4 Belgesi alan ÅŸoförler sadece bir ülke sınırları içerisinde faaliyet gösteren taşıma iÅŸinde çalışabilirler. SRC 4 Belgesi ile yolcu taşınmaz sadece eÅŸya taşımak için imal edilen araçlarda çalışabilir ve SRC4 Belgesi bu amaçla kullanabilirler.

SRC 3 Belgesi‘ne sahip olan ÅŸoförler Uluslararasında eÅŸya,yük ve kargo taşımacılığı yapabilecekleri gibi SRC4 Belgesi‘ni kapsayan yurt içinde de aynı ÅŸekilde eÅŸya, yük ve kargo taşımacılığı faaliyetlerinde de bulunabilirler.

SRC Kanun Hükmü

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereÄŸince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik EÄŸitimi YönetmeliÄŸi” yürürlüÄŸe girdiÄŸinden Araç sahibi olsun veya olmasın, ticari taşıt kullanma belgesi sahibi olan bütün ÅŸoförlerin SRC belgesi alma zorunluluÄŸu vardır. SRC belgesi olarak nitelendirilen yeni ticari araç sürücü belgesi olmayan ticari araç sürücülerinin araçlarını kullanamayacakları UlaÅŸtırma Bakanlığı tarafından açıkça belirtilmiÅŸtir.

SRC 4 Belgesi için gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi
  • Tahsil durumunu gösteren belge (Diploma)
  • 2 Adet FotoÄŸraf

SRC 4 Belgesi için sınav tarihleri;

SRC4 Belgesi için en erken sınav tarihini vermek çok zor çünkü Milli EÄŸitim Bakanlığı tarafından sınavlar düzenlendiÄŸi için Sınav Tarihleri sayfasında bunların detaylarına ulaÅŸabilirsiniz.

SRC 4 Belgesi için sorumlu olunan dersler;

SRC4 Belgesi için sorumlu olunan dersleri hazırladığımız Ders Programı‘ndan ulaÅŸabilirsiniz.

Sınavsız SRC 4 Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız SRC4 Belgesi almak için ehliyet tarihinizin 23.05.2003 tarihinden önce olması gerekmektedir.

SRC 4 Belgesi fiyatı nedir?

SRC4 Belgesi fiyatını bizleri arayarak öÄŸrenebilirsiniz.

  • SRC4 Belgesi için hizmet verdiÄŸimiz bölgelerimiz; Yalova, Çınarcık, Armutlu, Esenköy, TaÅŸköprü, Altınova, Karamürsel, Gemlik,Orhangazi, YALOVA il ve ilçelerinden bizlere ulaÅŸabilirsiniz.
  • Sınavsız SRC 4 Belgesi fiyatı için Türkiye’nin hemen her yerinden bizlerle iletiÅŸime geçebilirsiniz.

2019 yalovasrc.com All Rights Reserved.